CM252016-4R7KL
Manufacturer
J.W. Miller / Bourns
VIGOR # :
Description
FIXED IND 4.7UH 125MA 1.6OHM SMD
Catalog
Fixed Inductors
DataSheet
CM252016-4R7KL PDF
Type Description
Series:CM252016
Package:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
Part Status:Obsolete
Type:Wirewound
Material - Core:Ferrite
Inductance:4.7 µH
Tolerance:±10%
Current Rating (Amps):125 mA
Current - Saturation (Isat):-
Shielding:Unshielded
DC Resistance (DCR):1.6Ohm Max
Q @ Freq:25 @ 7.96MHz
Frequency - Self Resonant:55MHz
Ratings:-
Operating Temperature:-20°C ~ 100°C
Inductance Frequency - Test:7.96 MHz
Features:-
Mounting Type:Surface Mount
Package / Case:Nonstandard
Supplier Device Package:-
Size / Dimension:0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Height - Seated (Max):0.063" (1.60mm)