ELJ-PA470KF
Description
FIXED IND 47UH 135MA 2.25 OHM
DataSheet
ELJ-PA470KF PDF
Type Description
Series:PA
Package:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
Part Status:Obsolete
Type:Wirewound
Material - Core:Ferrite
Inductance:47 µH
Tolerance:±10%
Current Rating (Amps):135 mA
Current - Saturation (Isat):-
Shielding:Unshielded
DC Resistance (DCR):2.25Ohm Max
Q @ Freq:15 @ 2.52MHz
Frequency - Self Resonant:9.5MHz
Ratings:-
Operating Temperature:-20°C ~ 85°C
Inductance Frequency - Test:2.52 MHz
Features:-
Mounting Type:Surface Mount
Package / Case:1210 (3225 Metric)
Supplier Device Package:-
Size / Dimension:0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max):0.094" (2.40mm)