2200HT-680-V
Description
FIXED IND 68UH 5.8A 50 MOHM TH
DataSheet
2200HT-680-V PDF
Package:Bulk
Part Status:Obsolete
Type:Toroidal
Material - Core:Iron Powder
Inductance:68 µH
Tolerance:±15%
Current Rating (Amps):5.8 A
Current - Saturation (Isat):-
Shielding:Shielded
DC Resistance (DCR):50mOhm Max
Ratings:-
Operating Temperature:-55°C ~ 200°C
Inductance Frequency - Test:1 kHz
Features:-
Mounting Type:Through Hole
Package / Case:Radial, Vertical (Open)
Supplier Device Package:-
Size / Dimension:0.950" Dia x 0.550" W (24.13mm x 13.97mm)
Height - Seated (Max):-
  • Please confirm the specifications of the products when ordering.
  • MOQ means the minimum order quantity required to purchase each parts.
  • If you have special order instructions,please note it on the ordering pages.
  • The Pre-Shipment Inspection (PSI) will be applied.
  • You can email us to change the order details before shipment.
  • Orders cannot be canceled after shipping the packages.
  • TT in advance (bank transfer), Credit Card, PayPal can be chosen.
  • Cash transfer only. (Transfer with checks and bills are not accepted.)
  • If you need the detailed invoice or tax ID,please email us.
  • FedEx, DHL, and UPS can be selected.
  • You can select whether to charge shipping fee by your shipping account or to charge by our side.
  • The shopping cart will automatically calculate the shipping cost.
  • Delivery time: At the same day (Order deadline is 2pm, HK Time).
  • Delivery date: usually 2 to 7 working days.
  • It is unable to appoint a date of delivery.
Shipped from
HK warehouse
Expected Shipping Date
May 14 - May 18 2026
Quantity Unit Price Ext. Price
SCRH127/LD-120
SCRH127/LD-120
FIXED IND 12UH 5.59A 21.3 MOHM
2213-H
2213-H
FIXED IND 120UH 3.3A 98 MOHM TH
ELC-09D120F
ELC-09D120F
FIXED IND 12UH 2.3A 31 MOHM TH
PA0147
PA0147
LLP-54 TO DIP-54 SMT ADAPTER
2200HT-680-V
2200HT-680-V
FIXED IND 68UH 5.8A 50 MOHM TH
SL18 16004
SL18 16004
ICL 16 OHM 20% 4A 19MM
MTSW-103-07-T-D-165
MTSW-103-07-T-D-165
CONN HEADER VERT 6POS 2.54MM