CDRH74-220MC
Description
FIXED IND 22UH 1.23A 110 MOHM
DataSheet
CDRH74-220MC PDF
Type Description
Series:CDRH74
Package:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
Part Status:Obsolete
Type:-
Material - Core:Ferrite
Inductance:22 µH
Tolerance:±20%
Current Rating (Amps):1.23 A
Current - Saturation (Isat):-
Shielding:Shielded
DC Resistance (DCR):110mOhm Max
Ratings:-
Operating Temperature:-40°C ~ 100°C
Inductance Frequency - Test:1 kHz
Supplier Device Package:-
Size / Dimension:0.287" L x 0.287" W (7.30mm x 7.30mm)
Height - Seated (Max):0.177" (4.50mm)