ELL-ATV4R3N
Description
FIXED IND 4.3UH 5A 10 MOHM SMD
DataSheet
ELL-ATV4R3N PDF
Type Description
Series:V
Type:Wirewound
Material - Core:Ferrite
Inductance:4.3 µH
Tolerance:±30%
Current Rating (Amps):5 A
Current - Saturation (Isat):-
Shielding:Shielded
DC Resistance (DCR):10mOhm
Operating Temperature:-
Inductance Frequency - Test:100 kHz
Supplier Device Package:-
Size / Dimension:0.394" L x 0.394" W (10.00mm x 10.00mm)
Height - Seated (Max):0.177" (4.50mm)