SCIHP1338-1R0M
Description
FIXED IND 1UH 22A 3.5 MOHM SMD
DataSheet
SCIHP1338-1R0M PDF
Type Description
Series:SCIHP1338
Material - Core:-
Inductance:1 µH
Tolerance:±20%
Current Rating (Amps):22 A
Current - Saturation (Isat):38A
Shielding:Shielded
DC Resistance (DCR):3.5mOhm Max
Ratings:-
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:200 kHz
Supplier Device Package:-
Size / Dimension:0.543" L x 0.508" W (13.80mm x 12.90mm)
Height - Seated (Max):0.150" (3.80mm)