CLF7045T-150M
Manufacturer
TDK Corporation
VIGOR # :
Description
FIXED IND 15UH 2.1A 61.2 MOHM
Catalog
Fixed Inductors
DataSheet
CLF7045T-150M PDF
Type Description
Series:CLF
Package:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
Part Status:Obsolete
Type:Wirewound
Material - Core:Ferrite
Inductance:15 µH
Tolerance:±20%
Current Rating (Amps):2.1 A
Current - Saturation (Isat):2.3A
Shielding:Shielded
DC Resistance (DCR):61.2mOhm Max
Q @ Freq:-
Frequency - Self Resonant:-
Ratings:-
Operating Temperature:-40°C ~ 105°C
Inductance Frequency - Test:100 kHz
Features:-
Mounting Type:Surface Mount
Package / Case:Nonstandard
Supplier Device Package:-
Size / Dimension:0.283" L x 0.272" W (7.20mm x 6.90mm)
Height - Seated (Max):0.189" (4.80mm)