CS321613-150K
Manufacturer
J.W. Miller / Bourns
VIGOR # :
Description
FIXED IND 15UH 25MA 1.1 OHM SMD
Catalog
Fixed Inductors
DataSheet
CS321613-150K PDF
Type Description
Series:CS321613
Package:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
Part Status:Obsolete
Type:Multilayer
Material - Core:Ferrite
Inductance:15 µH
Tolerance:±10%
Current Rating (Amps):25 mA
Current - Saturation (Isat):-
Shielding:Shielded
DC Resistance (DCR):1.1Ohm Max
Q @ Freq:45 @ 1MHz
Frequency - Self Resonant:19MHz
Ratings:-
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:1 MHz
Features:-
Mounting Type:Surface Mount
Package / Case:1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package:1206 (3216 Metric)
Size / Dimension:0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max):0.059" (1.50mm)