ASPI-0418S-330M-T3
Description
FIXED IND 33UH 610MA 524 MOHM
DataSheet
ASPI-0418S-330M-T3 PDF
Type Description
Series:ASPI-0418S
Package:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
Part Status:Obsolete
Type:Wirewound
Material - Core:Ferrite
Inductance:33 µH
Tolerance:±20%
Current Rating (Amps):610 mA
Current - Saturation (Isat):450mA
Shielding:Shielded
DC Resistance (DCR):524mOhm Max
Ratings:-
Operating Temperature:-25°C ~ 100°C
Inductance Frequency - Test:100 kHz
Package / Case:Nonstandard
Supplier Device Package:-
Size / Dimension:0.165" L x 0.165" W (4.20mm x 4.20mm)
Height - Seated (Max):0.071" (1.80mm)