SLA36385A-120L
Description
120NH, 15%, 0.125MOHM, 72A MAX.
DataSheet
SLA36385A-120L PDF
Material - Core:Ferrite
Inductance:120 nH
Tolerance:±15%
Current Rating (Amps):63 A
Current - Saturation (Isat):72A
Shielding:-
DC Resistance (DCR):0.125mOhm
Ratings:-
Operating Temperature:-55°C ~ 130°C
Inductance Frequency - Test:500 kHz
Supplier Device Package:2-SMD
Size / Dimension:0.354" L x 0.197" W (9.00mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max):0.374" (9.50mm)
  • Please confirm the specifications of the products when ordering.
  • MOQ means the minimum order quantity required to purchase each parts.
  • If you have special order instructions,please note it on the ordering pages.
  • The Pre-Shipment Inspection (PSI) will be applied.
  • You can email us to change the order details before shipment.
  • Orders cannot be canceled after shipping the packages.
  • TT in advance (bank transfer), Credit Card, PayPal can be chosen.
  • Cash transfer only. (Transfer with checks and bills are not accepted.)
  • If you need the detailed invoice or tax ID,please email us.
  • FedEx, DHL, and UPS can be selected.
  • You can select whether to charge shipping fee by your shipping account or to charge by our side.
  • The shopping cart will automatically calculate the shipping cost.
  • Delivery time: At the same day (Order deadline is 2pm, HK Time).
  • Delivery date: usually 2 to 7 working days.
  • It is unable to appoint a date of delivery.
Shipped from
HK warehouse
Expected Shipping Date
May 14 - May 18 2026
Quantity Unit Price Ext. Price
1641R-561K
1641R-561K
FIXED IND 560NH 505MA 330 MOHM