TFL0816-27N
Manufacturer
Susumu
VIGOR # :
Description
FIXED IND 27NH 200MA 2 OHM SMD
Catalog
Fixed Inductors
DataSheet
TFL0816-27N PDF
Type Description
Series:TFL
Package:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
Part Status:Obsolete
Type:Thin Film
Material - Core:-
Inductance:27 nH
Tolerance:±2%
Current Rating (Amps):200 mA
Current - Saturation (Isat):-
Shielding:Unshielded
DC Resistance (DCR):2Ohm Max
Q @ Freq:15 @ 300MHz
Frequency - Self Resonant:2GHz
Ratings:-
Operating Temperature:-
Inductance Frequency - Test:200 MHz
Features:-
Mounting Type:Surface Mount
Package / Case:0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package:0603 (1608 Metric)
Size / Dimension:0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max):0.022" (0.55mm)