CDR95NP-330MC
Manufacturer
Sumida Corporation
VIGOR # :
Description
FIXED IND 33UH 2A 102 MOHM SMD
Catalog
Fixed Inductors
DataSheet
CDR95NP-330MC PDF
Type Description
Series:CDR95
Package:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
Part Status:Obsolete
Type:-
Material - Core:Ferrite
Inductance:33 µH
Tolerance:±20%
Current Rating (Amps):2 A
Current - Saturation (Isat):2.4A
Shielding:Unshielded
DC Resistance (DCR):102mOhm Max
Q @ Freq:-
Frequency - Self Resonant:-
Ratings:-
Operating Temperature:-40°C ~ 100°C
Inductance Frequency - Test:100 kHz
Features:-
Mounting Type:Surface Mount
Package / Case:Nonstandard
Supplier Device Package:-
Size / Dimension:0.508" L x 0.370" W (12.90mm x 9.40mm)
Height - Seated (Max):0.205" (5.20mm)