SC54B-330
Manufacturer
Signal Transformer
VIGOR # :
Description
FIXED IND 33UH 1.4A 230 MOHM SMD
Catalog
Fixed Inductors
DataSheet
SC54B-330 PDF
Type Description
Series:SC54B
Package:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
Part Status:Obsolete
Type:Wirewound
Material - Core:-
Inductance:33 µH
Tolerance:±20%
Current Rating (Amps):1.4 A
Current - Saturation (Isat):880mA
Shielding:Unshielded
DC Resistance (DCR):230mOhm Max
Q @ Freq:-
Frequency - Self Resonant:-
Ratings:-
Operating Temperature:-40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:2.52 MHz
Features:-
Mounting Type:Surface Mount
Package / Case:Nonstandard
Supplier Device Package:-
Size / Dimension:0.240" L x 0.220" W (6.10mm x 5.60mm)
Height - Seated (Max):0.191" (4.85mm)