SCRH125-390
Description
FIXED IND 39UH 2.76A 68 MOHM SMD
DataSheet
SCRH125-390 PDF
Type Description
Series:SCRH125
Material - Core:-
Inductance:39 µH
Tolerance:±20%
Current Rating (Amps):2.76 A
Current - Saturation (Isat):2A
Shielding:Shielded
DC Resistance (DCR):68mOhm Max
Ratings:-
Operating Temperature:-40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:1 kHz
Supplier Device Package:-
Size / Dimension:0.492" L x 0.492" W (12.50mm x 12.50mm)
Height - Seated (Max):0.236" (6.00mm)