
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | SL |
| Package: | Tray |
| Part Status: | Obsolete |
| Type: | Wirewound |
| Material - Core: | - |
| Inductance: | 680 µH |
| Tolerance: | ±10% |
| Current Rating (Amps): | 1.3 A |
| Current - Saturation (Isat): | 1.8A |
| Shielding: | Unshielded |
| DC Resistance (DCR): | 290mOhm Max |
| Q @ Freq: | - |
| Frequency - Self Resonant: | - |
| Ratings: | - |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 85°C |
| Inductance Frequency - Test: | - |
| Features: | - |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Package / Case: | Radial, Vertical Cylinder (Open) |
| Supplier Device Package: | - |
| Size / Dimension: | 0.740" Dia (18.80mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.945" (24.00mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|
Current price of SL1923-681K1R3-PF is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
FIXED IND 390UH 105MA 7.4 OHM TH
FIXED IND 47UH 1.1A 350 MOHM SMD
FIXED IND 2.2UH SMD
TVS DIODE 7.78V 13.4V DO214AB
TVS DIODE 5.8V 10.5V DO214AB
CONN HEADER SMD 48POS 1.27MM
FIXED IND 680UH 1.3A 290 MOHM TH