
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | SC5040F |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Type: | Wirewound |
| Material - Core: | - |
| Inductance: | 47 µH |
| Tolerance: | ±20% |
| Current Rating (Amps): | 4 A |
| Current - Saturation (Isat): | 7A |
| Shielding: | Unshielded |
| DC Resistance (DCR): | 71.4mOhm Max |
| Q @ Freq: | - |
| Frequency - Self Resonant: | - |
| Ratings: | - |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 125°C |
| Inductance Frequency - Test: | 100 kHz |
| Features: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | Nonstandard |
| Supplier Device Package: | - |
| Size / Dimension: | 0.750" L x 0.620" W (19.04mm x 15.74mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.450" (11.43mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|
Current price of SC5040F-470 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
FIXED IND 4.7UH 1.2A 160 MOHM
FIXED IND 39MH 120MA 31 OHM TH
FIXED IND 10UH 1.5A 213 MOHM SMD
XTAL OSC VCXO 540.0000MHZ LVDS
FIXED IND 47UH 4A 71.4 MOHM SMD
IC DAC 16BIT V-OUT 48LQFP
COVER HINGED STRAIGHT 4X4X48"