LHL16TB221K
Description
FIXED IND 220UH 2A 150 MOHM TH
DataSheet
LHL16TB221K PDF
Type Description
Series:LH, L Type
Package:Tray
Material - Core:Ferrite
Inductance:220 µH
Tolerance:±10%
Current Rating (Amps):2 A
Current - Saturation (Isat):-
Shielding:Unshielded
DC Resistance (DCR):150mOhm Max
Q @ Freq:60 @ 796kHz
Frequency - Self Resonant:1.9MHz
Ratings:-
Operating Temperature:-25°C ~ 105°C
Inductance Frequency - Test:796 kHz
Supplier Device Package:-
Size / Dimension:0.669" Dia (17.00mm)
Height - Seated (Max):0.827" (21.00mm)