
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | NLC |
| Package: | Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT) |
| Part Status: | Obsolete |
| Type: | Wirewound |
| Material - Core: | - |
| Inductance: | 680 µH |
| Tolerance: | ±10% |
| Current Rating (Amps): | 100 mA |
| Current - Saturation (Isat): | - |
| Shielding: | Unshielded |
| DC Resistance (DCR): | 10Ohm Max |
| Q @ Freq: | 20 @ 796kHz |
| Frequency - Self Resonant: | 2.2MHz |
| Ratings: | - |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 105°C |
| Inductance Frequency - Test: | 796 kHz |
| Features: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 2220 (5650 Metric) |
| Supplier Device Package: | - |
| Size / Dimension: | 0.220" L x 0.197" W (5.60mm x 5.00mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.209" (5.30mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|
Current price of NLC565050T-681K-PF is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
FIXED IND 56UH 650MA 665 MOHM
FIXED IND 2.7UH 370MA 750MOHM SM
FIXED IND 9.1NH 140MA 1.8OHM SMD
XTAL OSC VCXO 644.53125MHZ HCSL
FIXED IND 680UH 100MA 10 OHM SMD
CIR BRKR MAG-HYDR ROCKER
DC DC CONVERTER 15V 50W