
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | PM3308 |
| Package: | Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT) |
| Part Status: | Obsolete |
| Type: | Wirewound |
| Material - Core: | Ferrite |
| Inductance: | 15 µH |
| Tolerance: | ±20% |
| Current Rating (Amps): | 1.5 A |
| Current - Saturation (Isat): | 2A |
| Shielding: | Unshielded |
| DC Resistance (DCR): | 150mOhm Max |
| Q @ Freq: | - |
| Frequency - Self Resonant: | - |
| Ratings: | - |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 125°C |
| Inductance Frequency - Test: | 100 kHz |
| Features: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | Nonstandard |
| Supplier Device Package: | - |
| Size / Dimension: | 0.512" L x 0.374" W (13.00mm x 9.50mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.118" (3.00mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|
Current price of PM3308-150M is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
FIXED IND 220UH 950MA 700 MOHM
FIXED IND 1.7NH 320MA 190 MOHM
FIXED IND 3.9UH 1.38A 145 MOHM
FIXED IND 15UH 1.5A 150 MOHM SMD
XTAL OSC XO 1.0000MHZ HCMOS SMD
SQUARE FLANGE RECEPTACLE
CONN PLUG MALE 7POS GOLD CRIMP