
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | 09D |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Obsolete |
| Type: | Wirewound |
| Material - Core: | - |
| Inductance: | 8.2 µH |
| Tolerance: | ±20% |
| Current Rating (Amps): | 2.6 A |
| Current - Saturation (Isat): | - |
| Shielding: | Unshielded |
| DC Resistance (DCR): | 24mOhm |
| Q @ Freq: | - |
| Frequency - Self Resonant: | - |
| Ratings: | - |
| Operating Temperature: | - |
| Inductance Frequency - Test: | 10 kHz |
| Features: | - |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Package / Case: | Radial, Vertical Cylinder |
| Supplier Device Package: | - |
| Size / Dimension: | 0.374" Dia (9.50mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.350" (8.90mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|
Current price of ELC-09D8R2DF is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
FIXED IND 15UH 650MA 390 MOHM
FIXED IND 10UH 3.9A 17 MOHM SMD
FIXED IND 1MH 160MA 9.5 OHM TH
ERL-20 18K 2% T-1 RLR20C1802GM R
XTAL OSC VCXO 74.2500MHZ LVDS
FIXED IND 8.2UH 2.6A 24 MOHM TH
FIXED IND 10UH 91MA 5.7 OHM SMD