
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | HK, Q Type |
| Package: | Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT) |
| Part Status: | Obsolete |
| Type: | Multilayer |
| Material - Core: | Ceramic |
| Inductance: | 1 nH |
| Tolerance: | ±0.1nH |
| Current Rating (Amps): | 850 mA |
| Current - Saturation (Isat): | - |
| Shielding: | Unshielded |
| DC Resistance (DCR): | 70mOhm Max |
| Q @ Freq: | 14 @ 500MHz |
| Frequency - Self Resonant: | 10GHz |
| Ratings: | AEC-Q200 |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 125°C |
| Inductance Frequency - Test: | 500 MHz |
| Features: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 0201 (0603 Metric) |
| Supplier Device Package: | 0201 (0603 Metric) |
| Size / Dimension: | 0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.013" (0.33mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|
Current price of HKQ0603U1N0B-TV is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
FIXED IND 27UH 990MA 360 MOHM
FIXED IND 12UH 9A 11 MOHM TH
FIXED IND 47UH 260MA 1.75 OHM
CRYSTAL 25.0000MHZ 6PF SMD
XTAL OSC XO 78.8000MHZ CMOS SMD
FIXED IND 1NH 850MA 70 MOHM SMD
CONN R/A PLUG COAX PIN SLDER