
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | 9230 |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Obsolete |
| Type: | Molded |
| Material - Core: | Phenolic |
| Inductance: | 470 nH |
| Tolerance: | ±10% |
| Current Rating (Amps): | 590 mA |
| Current - Saturation (Isat): | - |
| Shielding: | Unshielded |
| DC Resistance (DCR): | 350mOhm Max |
| Q @ Freq: | 30 @ 25MHz |
| Frequency - Self Resonant: | 340MHz |
| Ratings: | - |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 105°C |
| Inductance Frequency - Test: | 25 MHz |
| Features: | - |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Package / Case: | Axial |
| Supplier Device Package: | - |
| Size / Dimension: | 0.095" Dia x 0.250" L (2.41mm x 6.35mm) |
| Height - Seated (Max): | - |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|
Current price of 9230-12 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
FIXED IND 1.5UH 1.45A 95 MOHM
FIXED IND 40NH 600MA SMD
FIXED IND 3.9UH 5.6A 8.5 MOHM
MEMS OSC XO 66.0000MHZ LVCMOS LV
XTAL OSC VCXO 100.0000MHZ HCSL
FIXED IND 470NH 590MA 350MOHM TH
4.25G DWDM TOSA 80KM