
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | 2100LL |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Active |
| Type: | Toroidal |
| Material - Core: | Sendust |
| Inductance: | 1 mH |
| Tolerance: | ±15% |
| Current Rating (Amps): | 1.5 A |
| Current - Saturation (Isat): | - |
| Shielding: | Shielded |
| DC Resistance (DCR): | 284mOhm Max |
| Q @ Freq: | - |
| Frequency - Self Resonant: | - |
| Ratings: | - |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 125°C |
| Inductance Frequency - Test: | 1 kHz |
| Features: | - |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Package / Case: | Radial, Vertical (Open) |
| Supplier Device Package: | - |
| Size / Dimension: | 0.860" Dia x 0.450" W (21.84mm x 11.43mm) |
| Height - Seated (Max): | - |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|
Current price of 2100LL-102-V-RC is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
FIXED IND 100UH 340MA 1.12 OHM
FIXED IND 10UH 277MA 1.56 OHM TH
FIXED IND 2NH 290MA 230 MOHM SMD
MEMS OSC XO 40.0000MHZ CMOS SMD
MEMS OSC XO 60.0000MHZ H/LV-CMOS
FIXED IND 1MH 1.5A 284 MOHM TH
EVAL MODULE FOR PCM5100