ELL-4GG101M
Description
FIXED IND 100UH 250MA 2.4 OHM
DataSheet
ELL-4GG101M PDF
Type Description
Series:G
Material - Core:-
Inductance:100 µH
Tolerance:±20%
Current Rating (Amps):250 mA
Current - Saturation (Isat):290mA
Shielding:Shielded
DC Resistance (DCR):2.4Ohm
Operating Temperature:-
Inductance Frequency - Test:100 kHz
Supplier Device Package:-
Size / Dimension:0.150" L x 0.150" W (3.80mm x 3.80mm)
Height - Seated (Max):0.055" (1.40mm)