
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | PA |
| Package: | Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT) |
| Part Status: | Obsolete |
| Type: | Wirewound |
| Material - Core: | Ferrite |
| Inductance: | 3.3 µH |
| Tolerance: | ±20% |
| Current Rating (Amps): | 400 mA |
| Current - Saturation (Isat): | - |
| Shielding: | Unshielded |
| DC Resistance (DCR): | 280mOhm Max |
| Q @ Freq: | 7 @ 7.96MHz |
| Frequency - Self Resonant: | 58MHz |
| Ratings: | - |
| Operating Temperature: | -20°C ~ 85°C |
| Inductance Frequency - Test: | 7.96 MHz |
| Features: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 1210 (3225 Metric) |
| Supplier Device Package: | - |
| Size / Dimension: | 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.094" (2.40mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|
Current price of ELJ-PA3R3MF is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
FIXED IND 680NH 240MA 3.5 OHM
FIXED IND 25MH 65MA 82 OHM TH
FIXED IND 33UH 3.07A 57 MOHM SMD
RES 10.6K OHM 1/8W .1% AXIAL
FIXED IND 3.3UH 400MA 280 MOHM
IC SWITCH QUAD 1X1 16SOIC
CONN RCPT 80POS 0.1 GOLD SMD