ELJ-FA330JF
Description
FIXED IND 33UH 85MA 5.6 OHM SMD
DataSheet
ELJ-FA330JF PDF
Material - Core:-
Inductance:33 µH
Tolerance:±5%
Current Rating (Amps):85 mA
Current - Saturation (Isat):-
Shielding:Unshielded
DC Resistance (DCR):5.6Ohm Max
Q @ Freq:30 @ 2.52MHz
Frequency - Self Resonant:20MHz
Ratings:-
Operating Temperature:-20°C ~ 85°C
Inductance Frequency - Test:2.52 MHz
Supplier Device Package:-
Size / Dimension:0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max):0.094" (2.40mm)
  • Please confirm the specifications of the products when ordering.
  • MOQ means the minimum order quantity required to purchase each parts.
  • If you have special order instructions,please note it on the ordering pages.
  • The Pre-Shipment Inspection (PSI) will be applied.
  • You can email us to change the order details before shipment.
  • Orders cannot be canceled after shipping the packages.
  • TT in advance (bank transfer), Credit Card, PayPal can be chosen.
  • Cash transfer only. (Transfer with checks and bills are not accepted.)
  • If you need the detailed invoice or tax ID,please email us.
  • FedEx, DHL, and UPS can be selected.
  • You can select whether to charge shipping fee by your shipping account or to charge by our side.
  • The shopping cart will automatically calculate the shipping cost.
  • Delivery time: At the same day (Order deadline is 2pm, HK Time).
  • Delivery date: usually 2 to 7 working days.
  • It is unable to appoint a date of delivery.
Shipped from
HK warehouse
Expected Shipping Date
May 15 - May 19 2026
Quantity Unit Price Ext. Price
SC3326F-680
SC3326F-680
FIXED IND 68UH 1.7A 200 MOHM SMD