SCIHP0730-R47M
Description
FIXED IND 470NH 17.5A 4.2 MOHM
DataSheet
SCIHP0730-R47M PDF
Type Description
Series:SCIHP0730
Material - Core:-
Inductance:470 nH
Tolerance:±20%
Current Rating (Amps):17.5 A
Current - Saturation (Isat):24A
Shielding:Shielded
DC Resistance (DCR):4.2mOhm Max
Ratings:-
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:200 kHz
Supplier Device Package:-
Size / Dimension:0.287" L x 0.268" W (7.30mm x 6.80mm)
Height - Seated (Max):0.118" (3.00mm)