
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | MHQ-P |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Obsolete |
| Type: | Multilayer |
| Material - Core: | Ceramic, Non-Magnetic |
| Inductance: | 1 nH |
| Tolerance: | ±0.1nH |
| Current Rating (Amps): | 320 mA |
| Current - Saturation (Isat): | - |
| Shielding: | Unshielded |
| DC Resistance (DCR): | 200mOhm Max |
| Q @ Freq: | 10 @ 500MHz |
| Frequency - Self Resonant: | 10GHz |
| Ratings: | - |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 125°C |
| Inductance Frequency - Test: | 500 MHz |
| Features: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 01005 (0402 Metric) |
| Supplier Device Package: | 01005 (0402 Metric) |
| Size / Dimension: | 0.017" L x 0.009" W (0.44mm x 0.24mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.010" (0.26mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|
Current price of MHQ0402P1N0BT000 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
FIXED IND 470NH 52.9A 0.6 MOHM
FIXED IND 220UH 35MA 20 OHM TH
FIXED IND 150UH 580MA 640 MOHM
CRYSTAL 12.0000MHZ 7PF SMD
FIXED IND 1NH 320MA 200 MOHM SMD
XTAL OSC XO 50.0000MHZ CMOS SMD
RECP ASSY