
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | PA1393NL |
| Package: | Tray |
| Part Status: | Active |
| Type: | Planar |
| Material - Core: | - |
| Inductance: | 1.5 µH |
| Tolerance: | ±15% |
| Current Rating (Amps): | 36 A |
| Current - Saturation (Isat): | 43A |
| Shielding: | Shielded |
| DC Resistance (DCR): | 1.43mOhm Max |
| Q @ Freq: | - |
| Frequency - Self Resonant: | - |
| Ratings: | - |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 130°C |
| Inductance Frequency - Test: | - |
| Features: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | Nonstandard |
| Supplier Device Package: | - |
| Size / Dimension: | 0.780" L x 0.770" W (19.81mm x 19.56mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.290" (7.36mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|
Current price of PA1393.152NL is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
FIXED IND 6.8UH 1.3A 115MOHM SMD
FIXED IND 4.3NH 230MA 370 MOHM
FIXED IND 13NH 200MA 900 MOHM
CAP ALUM POLY HYB 82UF 16V SMD
FIXED IND 1.5UH 36A 1.43 MOHM
FIXED IND 330UH 390MA 2.51 OHM
FIXED IND