103R-821JS
Description
FIXED IND 820NH 430MA 530 MOHM
DataSheet
103R-821JS PDF
Type Description
Series:103R
Material - Core:Ferrite
Inductance:820 nH
Tolerance:±5%
Current Rating (Amps):430 mA
Current - Saturation (Isat):-
Shielding:Unshielded
DC Resistance (DCR):530mOhm Max
Q @ Freq:22 @ 25MHz
Frequency - Self Resonant:160MHz
Ratings:-
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:25 MHz
Supplier Device Package:-
Size / Dimension:0.100" L x 0.100" W (2.54mm x 2.54mm)
Height - Seated (Max):0.075" (1.91mm)