
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | 4470 |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Type: | Molded |
| Material - Core: | Iron |
| Inductance: | 8.2 µH |
| Tolerance: | ±3% |
| Current Rating (Amps): | 2.4 A |
| Current - Saturation (Isat): | - |
| Shielding: | Unshielded |
| DC Resistance (DCR): | 90mOhm Max |
| Q @ Freq: | 65 @ 7.9MHz |
| Frequency - Self Resonant: | 45.6MHz |
| Ratings: | - |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 125°C |
| Inductance Frequency - Test: | 7.9 MHz |
| Features: | - |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Package / Case: | Axial |
| Supplier Device Package: | - |
| Size / Dimension: | 0.310" Dia x 0.910" L (7.87mm x 23.11mm) |
| Height - Seated (Max): | - |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 800 |
Current price of 4470-12H is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
FIXED IND 680UH 510MA 1.599 OHM
FIXED IND 270NH 200MA 2.2 OHM
FIXED IND 100UH 322MA 2.28OHM TH
92X25MM, DC, 12V, HIGH STATIC PR
CONN SOCKET 6P 0.05 GOLD PCB R/A
FIXED IND 8.2UH 2.4A 90 MOHM TH
SENSOR PROX INDUCT 0.8MM CYL 2M