
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | IH |
| Package: | - |
| Part Status: | Active |
| Type: | Wirewound |
| Material - Core: | Ferrite |
| Inductance: | 27 µH |
| Tolerance: | ±10% |
| Current Rating (Amps): | 7 A |
| Current - Saturation (Isat): | 12A |
| Shielding: | Unshielded |
| DC Resistance (DCR): | 35mOhm Max |
| Q @ Freq: | - |
| Frequency - Self Resonant: | - |
| Ratings: | - |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 125°C |
| Inductance Frequency - Test: | 1 kHz |
| Features: | - |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Package / Case: | Radial, Horizontal Cylinder |
| Supplier Device Package: | - |
| Size / Dimension: | 0.800" Dia x 0.875" L (20.32mm x 22.23mm) |
| Height - Seated (Max): | - |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 150 | ||
| 600 | ||
| 1050 | ||
| 2550 |
Current price of IH03EB270K is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
FIXED IND 390UH 105MA 18 OHM SMD
FIXED IND 6.8UH 143MA 2.8 OHM TH
FIXED IND 680NH 495MA 600 MOHM
XTAL OSC XO 200.0000MHZ LVDS SMD
XTAL OSC VCXO 77.7600MHZ LVDS
FIXED IND 27UH 7A 35 MOHM TH
DIODE ZENER 200V 500W