
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | 0819R |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Type: | Molded |
| Material - Core: | Ferrite |
| Inductance: | 330 µH |
| Tolerance: | ±10% |
| Current Rating (Amps): | 34 mA |
| Current - Saturation (Isat): | - |
| Shielding: | Unshielded |
| DC Resistance (DCR): | 40.5Ohm Max |
| Q @ Freq: | 35 @ 790kHz |
| Frequency - Self Resonant: | 6.2MHz |
| Ratings: | - |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 105°C |
| Inductance Frequency - Test: | 790 kHz |
| Features: | - |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Package / Case: | Axial |
| Supplier Device Package: | - |
| Size / Dimension: | 0.078" Dia x 0.200" L (1.98mm x 5.08mm) |
| Height - Seated (Max): | - |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 3500 |
Current price of 0819R-84K is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
FIXED IND
FIXED IND 4.7UH 230MA 1.8 OHM
FIXED IND 7.6UH 3.5A 30.8 MOHM
XTAL OSC VCXO 80.0000MHZ LVPECL
XTAL OSC VCXO 100.0000MHZ LVPECL
FIXED IND 330UH 34MA 40.5 OHM TH
.050" (1.27MM) MICRO HEADER