
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | IHB |
| Package: | - |
| Part Status: | Active |
| Type: | Wirewound |
| Material - Core: | - |
| Inductance: | 68 µH |
| Tolerance: | ±10% |
| Current Rating (Amps): | 6.5 A |
| Current - Saturation (Isat): | - |
| Shielding: | Unshielded |
| DC Resistance (DCR): | 29mOhm Max |
| Q @ Freq: | - |
| Frequency - Self Resonant: | - |
| Ratings: | - |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 130°C |
| Inductance Frequency - Test: | 1 kHz |
| Features: | - |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Package / Case: | Radial, Vertical Cylinder |
| Supplier Device Package: | - |
| Size / Dimension: | 1.100" Dia (27.94mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.840" (21.34mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 40 | ||
| 100 | ||
| 500 | ||
| 1000 |
Current price of IHB3EB680K is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
FIXED IND 1MH 680MA 1.7 OHM SMD
FIXED IND 68UH 215MA 4.3 OHM SMD
FIXED IND 120NH 1.3A 90 MOHM TH
ANDON LIGHT RYGB SELECTOR 80DB
FIXED IND 68UH 6.5A 29 MOHM TH