
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | SDER031T |
| Package: | Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT) |
| Part Status: | Active |
| Type: | - |
| Material - Core: | - |
| Inductance: | 4.7 µH |
| Tolerance: | ±20% |
| Current Rating (Amps): | 1.3 A |
| Current - Saturation (Isat): | 900mA |
| Shielding: | Shielded |
| DC Resistance (DCR): | 199mOhm Max |
| Q @ Freq: | - |
| Frequency - Self Resonant: | - |
| Ratings: | - |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 125°C |
| Inductance Frequency - Test: | 1 MHz |
| Features: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | Nonstandard |
| Supplier Device Package: | - |
| Size / Dimension: | 0.118" L x 0.118" W (3.00mm x 3.00mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.039" (1.00mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 |
Current price of SDER031T-4R7MS is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
FIXED IND 470NH 3.1A 50 MOHM SMD
FIXED IND 47UH 1.04A 362 MOHM TH
FIXED IND 22NH 1.2A 70 MOHM SMD
CRYSTAL 24.0000MHZ 18PF SMD
XTAL OSC XO 66.66667MHZ HCMOS
FIXED IND 4.7UH 1.3A 199MOHM SMD
TERM BLOCK PLUG 19POS 3.81MM