
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | 2512R |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Type: | - |
| Material - Core: | Ferrite |
| Inductance: | 12 µH |
| Tolerance: | ±2% |
| Current Rating (Amps): | 503 mA |
| Current - Saturation (Isat): | 377mA |
| Shielding: | Unshielded |
| DC Resistance (DCR): | 1.6Ohm Max |
| Q @ Freq: | - |
| Frequency - Self Resonant: | - |
| Ratings: | - |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 125°C |
| Inductance Frequency - Test: | 2.5 MHz |
| Features: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 2-SMD |
| Supplier Device Package: | - |
| Size / Dimension: | 0.255" L x 0.105" W (6.48mm x 2.67mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.110" (2.79mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 750 |
Current price of 2512R-123G is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
FIXED IND 33UH 660MA 240 MOHM
FIXED IND 15UH 850MA 191 MOHM
FIXED IND 1.25UH 14.3A 2.5 MOHM
TVS DIODE 30V 48.6V DO204AC
CONN HEADER SMD 8POS 2.54MM
FIXED IND 12UH 503MA 1.6 OHM SMD
CONN RCPT MALE 37POS GOLD SOLDER