
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | ER1025 |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Type: | Molded |
| Material - Core: | Phenolic |
| Inductance: | 200 nH |
| Tolerance: | ±5% |
| Current Rating (Amps): | 1.025 A |
| Current - Saturation (Isat): | - |
| Shielding: | Unshielded |
| DC Resistance (DCR): | 140mOhm Max |
| Q @ Freq: | 33 @ 25MHz |
| Frequency - Self Resonant: | 510MHz |
| Ratings: | - |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 125°C |
| Inductance Frequency - Test: | 25 MHz |
| Features: | - |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Package / Case: | Axial |
| Supplier Device Package: | - |
| Size / Dimension: | 0.095" Dia x 0.250" L (2.41mm x 6.35mm) |
| Height - Seated (Max): | - |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 3500 |
Current price of ER1025-03JP is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
FIXED IND 27UH 3.6A 45 MOHM SMD
FIXED IND 4.7UH 3.1A 50 MOHM TH
FIXED IND 2.2NH 950MA 90 MOHM
CRYSTAL 24.5760MHZ 19PF SMD
TERM BLOCK HDR 20POS VERT 3.5MM
DC DC CONVERTER 5V -5V 6W
FIXED IND 200NH 1.025A 140 MOHM