
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | 2510R |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Type: | - |
| Material - Core: | Iron |
| Inductance: | 33 µH |
| Tolerance: | ±1% |
| Current Rating (Amps): | 87 mA |
| Current - Saturation (Isat): | - |
| Shielding: | Unshielded |
| DC Resistance (DCR): | 6.2Ohm Max |
| Q @ Freq: | 25 @ 2.5MHz |
| Frequency - Self Resonant: | 15MHz |
| Ratings: | - |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 105°C |
| Inductance Frequency - Test: | 2.5 MHz |
| Features: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 2-SMD |
| Supplier Device Package: | - |
| Size / Dimension: | 0.255" L x 0.105" W (6.48mm x 2.67mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.110" (2.79mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 750 |
Current price of 2510R-60F is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
FIXED IND 150NH 635MA 250 MOHM
FIXED IND 1UH 385MA 300 MOHM SMD
FIXED IND 39UH 1.12A 315 MOHM
FIXED IND 10MH 600MA 2.6 OHM TH
XTAL OSC XO 50MHZ 3.3V LVDS
FIXED IND 33UH 87MA 6.2 OHM SMD
USB S/D TH LF