
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | HCB1190 |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Type: | - |
| Material - Core: | - |
| Inductance: | 220 nH |
| Tolerance: | ±20% |
| Current Rating (Amps): | 35 A |
| Current - Saturation (Isat): | 79A |
| Shielding: | Unshielded |
| DC Resistance (DCR): | 0.63mOhm |
| Q @ Freq: | - |
| Frequency - Self Resonant: | - |
| Ratings: | - |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 125°C |
| Inductance Frequency - Test: | 100 kHz |
| Features: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | Nonstandard |
| Supplier Device Package: | - |
| Size / Dimension: | 0.441" L x 0.441" W (11.20mm x 11.20mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.354" (9.00mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 |
Current price of HCB1190-221 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
FIXED IND 120NH 1.075A 130 MOHM
FIXED IND 4.7UH 415MA 1.8 OHM TH
FIXED IND 2.7UH 800MA 288 MOHM
MEMS OSC XO 10.0000MHZ LVCMOS LV
FIXED IND 220NH 35A 0.63MOHM SMD
CIRC BRKR THRM
CONN PLUG HSG FMALE 3POS INLINE