
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | CD43/T125 |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Type: | - |
| Material - Core: | Ferrite |
| Inductance: | 5.6 µH |
| Tolerance: | ±20% |
| Current Rating (Amps): | 1.48 A |
| Current - Saturation (Isat): | 2.4A |
| Shielding: | Unshielded |
| DC Resistance (DCR): | 126mOhm Max |
| Q @ Freq: | - |
| Frequency - Self Resonant: | - |
| Ratings: | - |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 125°C |
| Inductance Frequency - Test: | 7.96 MHz |
| Features: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | Nonstandard |
| Supplier Device Package: | - |
| Size / Dimension: | 0.189" L x 0.169" W (4.80mm x 4.30mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.138" (3.50mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 |
Current price of CD43T125NP-5R6MC is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
FIXED IND 390UH 39MA 32 OHM SMD
FIXED IND 300NH 52A 0.245MOHM SM
FIXED IND 1UH 1.64A 150 MOHM SMD
XTAL OSC TCXO 32MHZ 1.8V CLP SNW
FIXED IND 5.6UH 1.48A 126 MOHM
S4WM-1566308036-0D000G3S-00001
COB LED WM WHITE 3000K 80CRI
ROTARY ENCODER OPTICAL 16PPR