
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | FP1309 |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Type: | - |
| Material - Core: | Ferrite |
| Inductance: | 120 nH |
| Tolerance: | ±10% |
| Current Rating (Amps): | 60 A |
| Current - Saturation (Isat): | 72A |
| Shielding: | Unshielded |
| DC Resistance (DCR): | 0.19mOhm |
| Q @ Freq: | - |
| Frequency - Self Resonant: | - |
| Ratings: | - |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 125°C |
| Inductance Frequency - Test: | 100 kHz |
| Features: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | Nonstandard |
| Supplier Device Package: | - |
| Size / Dimension: | 0.504" L x 0.327" W (12.80mm x 8.30mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.346" (8.80mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 330 |
Current price of FP1309B1-R120-R is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
FIXED IND 7.5UH 155MA 2.7 OHM TH
FIXED IND 5.6UH 9A 13.5 MOHM SMD
FIXED IND 10UH 3.9A 38 MOHM SMD
PANEL MOUNT CONTINUOUS ALARM
IC MCU 8BIT 28KB FLASH 28QFN
FIXED IND 120NH 60A 0.19 MOHM
DIODE SCHOTTKY 65V 3A DO-221BC