
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | 1325 |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Type: | Molded |
| Material - Core: | Iron |
| Inductance: | 82 µH |
| Tolerance: | ±5% |
| Current Rating (Amps): | 69 mA |
| Current - Saturation (Isat): | 69mA |
| Shielding: | Shielded |
| DC Resistance (DCR): | 12Ohm Max |
| Q @ Freq: | 51 @ 2.5MHz |
| Frequency - Self Resonant: | 13MHz |
| Ratings: | - |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 105°C |
| Inductance Frequency - Test: | 2.5 MHz |
| Features: | - |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Package / Case: | Axial |
| Supplier Device Package: | - |
| Size / Dimension: | 0.133" Dia x 0.260" L (3.38mm x 6.60mm) |
| Height - Seated (Max): | - |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 1000 |
Current price of 1325-823J is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
FIXED IND 180NH 1.6A 70 MOHM TH
FIXED IND 300NH 815MA 220 MOHM
FIXED IND 800NH 13.5A 5.3 MOHM
FIXED IND 24NH 700MA 190 MOHM
CRYSTAL 48.0000MHZ 19PF SMD
7.8W NON IND CYL 1000M 2%
FIXED IND 82UH 69MA 12 OHM TH