
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | 2727R |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Active |
| Type: | Toroidal |
| Material - Core: | Iron |
| Inductance: | 18 µH |
| Tolerance: | ±5% |
| Current Rating (Amps): | 320 mA |
| Current - Saturation (Isat): | - |
| Shielding: | Unshielded |
| DC Resistance (DCR): | 1.9Ohm Max |
| Q @ Freq: | 80 @ 2.5MHz |
| Frequency - Self Resonant: | 24MHz |
| Ratings: | - |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 125°C |
| Inductance Frequency - Test: | 2.5 MHz |
| Features: | - |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Package / Case: | Radial, Vertical |
| Supplier Device Package: | - |
| Size / Dimension: | 0.280" L x 0.160" W (7.11mm x 4.06mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.300" (7.62mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 50 |
Current price of 2727R-04J is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
FIXED IND 12MH 46MA 143 OHM TH
FIXED IND 510UH 105MA 11.6 OHM
FIXED IND 560UH 35MA 46 OHM TH
FIXED IND 3UH 3A 28 MOHM SMD
MOTOR 4POLE 25W 83X93MM 230VAC
DIODE ZENER 6V 225MW SOT23-3
FIXED IND 18UH 320MA 1.9 OHM TH