
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | DR1050 |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Type: | Wirewound |
| Material - Core: | Ferrite |
| Inductance: | 39 µH |
| Tolerance: | ±30% |
| Current Rating (Amps): | 2.35 A |
| Current - Saturation (Isat): | 2.35A |
| Shielding: | Shielded |
| DC Resistance (DCR): | 75.9mOhm Max |
| Q @ Freq: | - |
| Frequency - Self Resonant: | - |
| Ratings: | - |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 125°C |
| Inductance Frequency - Test: | 100 kHz |
| Features: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | Nonstandard |
| Supplier Device Package: | - |
| Size / Dimension: | 0.413" L x 0.406" W (10.50mm x 10.30mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.197" (5.00mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 500 |
Current price of DR1050-390-R is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
FIXED IND 680NH 675MA 440 MOHM
FIXED IND 1UH 6A 24 MOHM SMD
FIXED IND 100UH 1.2A 330 MOHM
LED XLAMP COOL WHITE 6200K 2SMD
IDENTITY COMPARATOR
FIXED IND 39UH 2.35A 75.9 MOHM
CAP TRIMMER 2-10PF 6000V PNL MNT