
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | IHLP-4040ED-5A |
| Package: | Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT) |
| Part Status: | Active |
| Type: | Molded |
| Material - Core: | - |
| Inductance: | 33 µH |
| Tolerance: | ±20% |
| Current Rating (Amps): | 4.4 A |
| Current - Saturation (Isat): | 4.4A |
| Shielding: | Shielded |
| DC Resistance (DCR): | 79.18mOhm Max |
| Q @ Freq: | - |
| Frequency - Self Resonant: | 6.07MHz |
| Ratings: | AEC-Q200 |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 155°C |
| Inductance Frequency - Test: | 100 kHz |
| Features: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | Nonstandard |
| Supplier Device Package: | 4040 |
| Size / Dimension: | 0.453" L x 0.406" W (11.50mm x 10.30mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.213" (5.40mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 |
Current price of IHLP4040EDER330M5A is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
FIXED IND 120NH 818MA 300 MOHM
FIXED IND 6.8UH 118MA 3.2 OHM
FIXED IND 33MH 113MA 3.5 OHM TH
XTAL OSC VCXO 35.3280MHZ LVDS
PIEZO, SURFACE POTENTIAL SENSORS
RES 10 OHM 1W 10% AXIAL
FIXED IND 33UH 4.4A 79.18 MOHM