
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | IHSM-5832 |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Active |
| Type: | - |
| Material - Core: | Ferrite |
| Inductance: | 3.3 mH |
| Tolerance: | ±15% |
| Current Rating (Amps): | 180 mA |
| Current - Saturation (Isat): | 120mA |
| Shielding: | Unshielded |
| DC Resistance (DCR): | 15.6Ohm Max |
| Q @ Freq: | - |
| Frequency - Self Resonant: | - |
| Ratings: | - |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 125°C |
| Inductance Frequency - Test: | 1 kHz |
| Features: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | Nonstandard |
| Supplier Device Package: | - |
| Size / Dimension: | 0.640" L x 0.320" W (16.26mm x 8.13mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.285" (7.24mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 100 | ||
| 500 | ||
| 1000 | ||
| 2500 |
Current price of IHSM5832EB332L is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
FIXED IND 820NH 294MA 1.4 OHM
FIXED IND 22UH 334MA 1.1 OHM SMD
FIXED IND 100UH 51MA 16.8 OHM
CAP CER 0.22UF 25V X7R 0805
CONN HEADER SMD 12POS 3MM
TERM BLOCK PLUG 1POS STR
FIXED IND 3.3MH 180MA 15.6 OHM