
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | S0603 |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Active |
| Type: | Wirewound |
| Material - Core: | Alumina |
| Inductance: | 22 nH |
| Tolerance: | ±5% |
| Current Rating (Amps): | 700 mA |
| Current - Saturation (Isat): | - |
| Shielding: | Unshielded |
| DC Resistance (DCR): | 220mOhm Max |
| Q @ Freq: | 35 @ 250MHz |
| Frequency - Self Resonant: | 3GHz |
| Ratings: | - |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 125°C |
| Inductance Frequency - Test: | 250 MHz |
| Features: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 0603 (1608 Metric) |
| Supplier Device Package: | 0603 (1608 Metric) |
| Size / Dimension: | 0.062" L x 0.035" W (1.58mm x 0.89mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.040" (1.02mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 10 |
Current price of S0603-22NJ2C is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
FIXED IND 10UH 2.6A 38 MOHM SMD
FIXED IND 22UH 340MA 3.5 OHM SMD
FIXED INDUCTOR
LED XLAMP WARM WHITE 3500K 2SMD
FIXED IND 22NH 700MA 220 MOHM
CIR BRKR MAG-HYDR 35A
RF SHIELD 1.75" X 2.75" T/H