
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | 1025R |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Type: | Molded |
| Material - Core: | Ferrite |
| Inductance: | 180 µH |
| Tolerance: | ±2% |
| Current Rating (Amps): | 57 mA |
| Current - Saturation (Isat): | - |
| Shielding: | Unshielded |
| DC Resistance (DCR): | 17Ohm Max |
| Q @ Freq: | 30 @ 790kHz |
| Frequency - Self Resonant: | 10MHz |
| Ratings: | - |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 105°C |
| Inductance Frequency - Test: | 790 kHz |
| Features: | - |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Package / Case: | Axial |
| Supplier Device Package: | - |
| Size / Dimension: | 0.095" Dia x 0.250" L (2.41mm x 6.35mm) |
| Height - Seated (Max): | - |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 3500 |
Current price of 1025R-74G is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
FIXED IND 120NH 1.3A 90 MOHM TH
FIXED IND 680UH 30MA 55 OHM SMD
FIXED IND 4.7MH 95MA 53 OHM TH
CRYSTAL 20.0000MHZ 8PF SMD
XTAL OSC VCXO 156.2500MHZ LVPECL
MEMS OSC XO 70.0000MHZ CMOS SMD
FIXED IND 180UH 57MA 17 OHM TH