
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | ER1025 |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Type: | Molded |
| Material - Core: | Iron |
| Inductance: | 8.2 µH |
| Tolerance: | ±10% |
| Current Rating (Amps): | 155 mA |
| Current - Saturation (Isat): | - |
| Shielding: | Unshielded |
| DC Resistance (DCR): | 2.7Ohm Max |
| Q @ Freq: | 55 @ 7.9MHz |
| Frequency - Self Resonant: | 55MHz |
| Ratings: | - |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 105°C |
| Inductance Frequency - Test: | 7.9 MHz |
| Features: | - |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Package / Case: | Axial |
| Supplier Device Package: | - |
| Size / Dimension: | 0.095" Dia x 0.250" L (2.41mm x 6.35mm) |
| Height - Seated (Max): | - |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 3500 |
Current price of ER1025-42KP is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
FIXED IND 68NH SMD
FIXED IND 2UH 8.2A 23.3 MOHM SMD
FIXED IND 15UH 820MA 235 MOHM
THREADED TUBE END, PLASTIC
DC DC CONVERTER 85V 150W
FIXED IND 8.2UH 155MA 2.7 OHM TH
DC DC CONVERTER 52V 100W