
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | CDRH129 |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Type: | - |
| Material - Core: | Ferrite |
| Inductance: | 1.2 mH |
| Tolerance: | ±20% |
| Current Rating (Amps): | 790 mA |
| Current - Saturation (Isat): | 640mA |
| Shielding: | Shielded |
| DC Resistance (DCR): | 1.33Ohm Max |
| Q @ Freq: | - |
| Frequency - Self Resonant: | - |
| Ratings: | - |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 125°C |
| Inductance Frequency - Test: | 1 kHz |
| Features: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | Nonstandard |
| Supplier Device Package: | - |
| Size / Dimension: | 0.472" L x 0.472" W (12.00mm x 12.00mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.394" (10.00mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 500 |
Current price of CDRH129HF-122MC is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
FIXED IND 39NH 600MA 280 MOHM
FIXED IND 150NH 1.2A 70 MOHM TH
FIXED IND 1MH 20MA 108 OHM SMD
FIXED IND 560UH 4A 95 MOHM SMD
CONN HEADER SMD 80POS 0.8MM
FIXED IND 1.2MH 790MA 1.33 OHM
SWITCH SELECT 2POS DPST 10A 120V